Proč vzniklo Kitchen apotheke

28.10.2020
Já, můj malý Máťa a náš život s dietou
Já, můj malý Máťa a náš život s dietou

Kitchen apotheke, lékarna z mojí kuchyně

Tenhle nápad mám v hlavě už hodně dlouho, ale znáte to. Práce, stavba, dítě, práce, pes, práce, domácnost, pes, dítě, říkal jsem taky dítě?... Proto až teď.

Ráda vařím, ale nebylo to tak vždycky. Třeba před čtyřmi lety jsem se každý ráno plížila do kuchyně s pocitem "do pr***e, co s TÍM budu dělat". Měla jsem malého Matěje, byla jsem strašně sama a bylo mi zle. Jednoduše na umření. Po dlouhých peripetiích jsem zjistila, jupí, že mám nějaký choroby, který se léčí dietou. Celiakii, syndrom dráždivého tračníku, syndrom histaminové intolerance, nespecifické zánětlivé onemocnění střev, propustné střevo, zánět žaludku, koliky se sklonem praskání střevních stěn, dichokolon, poruchu hybnosti střev, hemoroidy, nejedna potravinová alergie a intolerance na kde co a další a další pěkný latinský slova, co neumím ani reprodukovat.

Nechci tu vypisovat co tomu zjištění předcházelo, spíš co následovalo. Byla jsem ráda za to, že už konečně po letech trápení mám diagnozu, a dokonce jinou než akutní deprese (haha, já vím, ale je to pravda). Ale pak jsem vystřízlivěla právě v kuchyni, kde jsem měla splodit poživatelné, výživné a dieteticky korektní jídlo několikrát denně a jsme zase u toho " do prdele". 

Dneska jsou to tři roky. Vařím ráda, vařím pořád. Co bych bývala dala za to, kdybych věděla co vařit před pár lety a ušetřila si čas a trápení. A co když někdo další hledá podobně jako já tenkrát? A co kdyby to někomu mohlo pomoci? A co kdybych nebyla jediná, koho  jídlo zajímá a zaměstnává většinu času?

Kitchen apotheke, zdraví začíná v kuchyni. Je to pro mě každodenní náplň a je to pro mě styl, jak žít. Prostě normálně žít. Snad pomůže i vám a budu ráda za komentáře s vašimy příběhy a otázkami. Je pěkný někdy vědět, že nejsem tak úplně sama.

Alena 
alena.melicharova@kitchenapotheke.cz