Malá jídla

 

Jednoduchý nepečený vegan desert plný bílkovin. Receptů na kuličky s datlemi určitě najdete na internetu spoustu, nedělám si ambice stát se nějakou výjimečnou raw vegan cukrářkou. Ale tohle se mi povedlo. Využila jsem tu konopnou mouku, kterou jsem už chválila u receptu na "kornspitzy".
Je plná bílkovin, zhruba 32 g na 100 g vymleté mouky! Spolu...

Zase placky. Když já je dělám tak ráda! Hlavně proto, že když mi zbyde doma kousek toho a kousek toho, je to pro mě nejjednodušší možnost, jak všechno zpracovat.

Nepečený desert nebo svačina, na které potřebujete hrnec, mixér a pár minut. Ostatní zařídí sporák. Pokud chcete zvýšit vstřebatelnost živin z jahel, určitě si je namočte do vody s trochou soli přes noc. Ráno slijte, propláchněte teplou vodou a pokračujte dle receptu. Není potřeba jáhly proplachovat vroucí vodou, pokud jsou kvalitní. Pouze staré,...

Alergici na bílkovinu kravského mléka, otázka na vás. Pamatujete si ještě chuť mléka, sýrů, tvarohu? Anebo jste je nikdy neochutnali, či už je z paměti nevytáhnete?

Já si je po letech najednou přestávám vybavovat. Vím, že to co jím, nechutná jako mléčné výrobky.
Ale když jsem teď sklízela úrodu hlávkových salátů, najednou mě přepadlo obrovské DEJÀ...

Tenhle tip na svačinu nebo snack na party bude opravdu rychlovka a jak ji jednou uděláte, uvidíte, že se stane stálicí na vašem jídelníčku.

Asi každý, kdo má bezlepkovou nebo bezmléčnou ( ABKM) dietu, zná tapiokové perly. Jsou k dostání za pěknou cenu ve větších baleních na e-shopech, takže na jednu porci vás vyjdou jen perly třeba na 4 Kč :) Jsou jich různé velikosti, já kupuji ty střední, asi 2,5 mm průměru. U větších to bude chtít asi delší dobu varu.